Aktualita

27. 01. 2015

Využívejte rider či traktor díky širokému příslušenství po celý rok

 

 
Sněhová nadílka patří ke správné zimě, pro majitele pozemků však představuje hodiny a hodiny namáhavé práce s jejím odklízením. V současné době si však při odklízení sněhu můžete vybírat i z mnoha mechanizovaných strojů, které tuto práci odvedou za vás. 

Pokud potřebujete odstranit sníh z rozlehlého pozemku, parkoviště nebo třeba příjezdové komunikace, můžete jistě využít výkonnou dvoustupňovou frézu, která zvládne odhazovat sníh do velkých vzdáleností. Mnohem rychlejší a pohodlnější je ale nastartovat váš stávající rider či traktor, připojit k němu zimní příslušenství a vyrazit vzhůru do boje se sněhovou pokrývkou. Nejen, že díky tomu nemusí být váš zahradní stroj odkázán na nucený zimní odpočinek, ale ušetříte si mnoho energie a z odklízení sněhu se může stát příjemná relaxace na čerstvém vzduchu. 

Nový rider Husqvarna R 320 AWD díky pohonu všech čtyř kol zvládne práci v jakýchkoliv podmínkách bez použití řetězů a protizávaží, je proto univerzálním a plně profesionálním pomocníkem. Velkou předností tohoto stroje je jeho obrovská obratnost, řidič se s ním může pohybovat snadno i na malých či špatně přístupných plochách. Rider je vybaven jednoválcovým, plně tlakově mazaným motorem Briggs & Stratton. Ovládání je velmi jednoduché, rychlost a směr jízdy (vpřed a vzad) se ovládají pedály. Řidič má díky tomu možnost držet obě ruce na volantu a mít tak řízení rideru dokonale pod kontrolou. Ergonomický volant je uzpůsoben tomu, aby se dobře držel i v rukavicích. Stačí jenom pohodlně nastoupit přes širokou nástupní plošinu, nastavit sedadlo do ideální polohy a nastartovat. 

Vlastníte-li zahradní traktor, rozhodně jej nemusíte na zimu uložit do garáže, ale můžete k němu připojit rozličné zimní příslušenství, stejně jako k rideru. 

Traktor Husqvarna GTH 264T je velmi dobře technicky vybaveným zahradním traktorem s bočním výhozem, při sekání trávy je ideální na větší travnaté plochy díky zvláště širokému žacímu ústrojí. 

Traktor má prvotřídní design a je poháněný výkonným dvouválcovým motorem Kawasaki s plně tlakovým mazáním a hydrostatickou převodovkou. Prvotřídní ergonomicky řešené prvky zajišťují komfort při práci. Rychlost a směr traktoru jsou ovládány nožními pedály. Funkce fixace rychlosti a mimořádná trakce tohoto traktoru přispívá k většímu uživatelskému pohodlí. Klidná jízda je zajištěna i díky extra širokým zadním pneumatikám. 

Protože sníh je poměrně těžký a jeho množství při odklízení vytváří velký odpor, který musí stroj překonat, je lepší používat poháněné příslušenství. V případě strojů s náhonem na dvě kola platí, že by se toto příslušenství mělo používat jen v kombinaci se sněhovými řetězy a protizávažím. Díky řetězům kola nepodkluzují a traktor má dobrou trakci, vyrovnávací závaží se přidává pro lepší přilnavost a svahovou dostupnost.
 

Připojitelné zimní příslušenství

Sněhová radlice
Pro odhrnování velkého množství sněhu z rovného povrchu poslouží robustní ocelová radlice. Je vybavena ochranným, pružinovým mechanismem. S pracovní šířkou přes 120 cm hravě zvládne uklidit jakýkoliv pozemek. Může být nastavena v různých úhlech doprava i doleva. Radlice disponuje vyměnitelnou pryžovou hranou.

Dvoustupňová sněhová fréza
Na rozdíl od radlice je přídavná dvoustupňová robustní sněhová fréza Husqvarna určená zejména pro práci s větším objemem sněhu a do míst, kde není možné sníh pouze odhrnout na stranu, ale je potřeba jej přemístit dále od odklízené plochy nebo přes nějakou překážku (např. přes plot, komunikaci atd.). Vyhazovací komín lze otáčet o 180°. 

Rotační kartáč
Přídavný rotační kartáč Husqvarna je vhodný nejen k zametání čerstvě napadaného sypkého sněhu, ale i na celoroční úklid nečistot. Při úklidu sněhu zajistí čistou práci a po jeho použití nezbyde na uklízeném povrchu film, který by mohl namrznout. Rotační kartáč je opatřený nastavitelnými opěrnými koly, která se dají natočit v úhlu 20° na obě strany. Používá se jak pro ridery, tak traktory.
 

Pracujte s riderem i traktorem po celý rok

Se svým riderem a traktorem ale samozřejmě dokážete mnohem více, než jen odklízet sníh. Tyto stroje jsou neocenitelnými pomocníky při sečení trávy a s dalším příslušenstvím, jako jsou vozíky, provzdušňovače, odmechovače či nejrůznější tipy rozmetadel, budou pomáhat udržovat váš pozemek po celý rok.

<< ZpětP&L, spol. s r.o. - Husqvarna - netkatalog.czZahradní nářadí, nástroje, potřeby - netkatalog.cz
Husqvarna
Gardena
McCulloch
Seco - zahradní traktory