Aktualita

22. 01. 2014

Nákupní průvodce: řetězové pily

Nákupní průvodce: řetězové pily

 
 
Chystáte se koupit další nebo snad svoji první motorovou pilu? Když je před vámi tento úkol, můžete si být jisti, že pila Husqvarna je připravena vám vždy pomoci. Zde je několik dobrých rad pro výběr toho nejvhodnějšího modelu pily podle vašich potřeb.
 
 
 
Moderní řetězové pily jsou navrženy tak, aby byly vhodné do určitého pracovního prostředí, pro určité úkoly a konkrétní typy uživatelů. Takže, než se vypravíte k nejbližšímu autorizovanému prodejci Husqvarna, doporučujeme začít tím, že si zodpovíte několik otázek. Pokud definujete úkoly, které by měla vaše nová řetězová pila zvládat, bude mnohem jednodušší najít správný model. Samozřejmě, pokud si nejste jisti - neváhejte a zeptejte se autorizovaného prodejce, který vám poskytne odbornou radu.
 

Otázky, které vám pomohou při rozhodování:

• Jak jsem zkušený, pokud jde o práci s motorovou pilou?
• Jak se bude nová pila používat? Na profesionální úrovni (několik hodin denně), poloprofesionální (pár dní v týdnu) nebo na úrovni vlastníka zahrady (příležitostně)?
• Jak velké stromy budu kácet - a o jaký druh dřeva se jedná? Měkké nebo tvrdé?
• Jak důležitý je výkon motoru – budu pilu používat často, budu investovat do vysoce výkonné motorové pily s rychlou akcelerací a maximálním výkonem?
• Budu zvládat běžnou údržbu sám nebo to přenechám autorizovanému servisu?
• Upřednostním snadné ruční seřízení a výměnu řetězu?
• Budu pilu používat po celý rok? Chci využívat i funkce, jako jsou elektricky vyhřívané rukojeti? 

Radí Christian Johnsson, produktový specialista v oblasti profesionálních řetězových pil společnosti Husqvarna, který je v oboru 10 let.
 

Co byste poradil zájemcům, kteří si chtějí pořídit svoji první řetězovou pilu?

„Doporučil bych jim, aby vzali v úvahu tři věci. Za prvé, aby se ujistili, že správně porovnali své potřeby s výkonem pily. Obvyklým problémem je nedostatečný výkon, ale mít model s příliš velkým výkonem také není vždy užitečné – budete muset nosit zbytečně těžký stroj. Za druhé, vybrat si pilu s funkcí snadného startování. To je velmi dobrá věc. A nakonec, jako vždy myslet na bezpečnost. Pokud jste v práci s řetězovou pilou začátečník, požádejte autorizovaného prodejce Husqvarna o rady a pokyny ohledně bezpečnosti práce. U všech našich strojů klademe bezpečnost na první místo a navíc nabízíme i široký sortiment ochranných oděvů, které jsou důležité pro profesionály i pro příležitostné uživatele“.
 

Jaký model byste doporučil prvním uživatelům a proč?

„Pokud si chcete koupit svou první řetězovou pilu nebo jste začátečník, doporučil bych pilu Husqvarna 440 e-series. Tento model je lehký a produkuje velmi nízké vibrace, což umožňuje snadné a pohodlné ovládání. S funkcí Smart Start® nastartujete pilu ve velmi krátkém čase a napínání řetězu bez použití nářadí slouží k jeho rychlému seřízení. Také bezpečnost je důležitá: k dostání je i pila s funkcí TrioBrake™ - jedinečnou funkcí, díky které může Husqvarna poskytnout vysokou bezpečnost v situacích, kdy normální brzda řetězu není schopna poskytnout dostatečnou ochranu. Například, v případě zpětného vrhu při lezení na stromy při prořezávání stromů nebo pokud zakopnete a hrozí riziko zranění pilou. TrioBrake™ nabízí dodatečnou ochranu při kácení“.
 
Řetězové pily Husqvarna jsou rozděleny do následujících skupin: profesionální pily, univerzální pily, pily pro příležitostné použití a pily pro péči o stromy.

<< ZpětP&L, spol. s r.o. - Husqvarna - netkatalog.czZahradní nářadí, nástroje, potřeby - netkatalog.cz
Husqvarna
Gardena
McCulloch
Seco - zahradní traktory