Aktualita

22. 01. 2014

Nákupní průvodce: křovinořez

Nákupní průvodce: křovinořez

 
 
Zahradní nebo lesní práce jsou běžnou součástí péče o středně velké a velké pozemky. Když je potřeba si poradit s vysokou trávou a nálety, křovinořez je velmi efektivní všestranný stroj. Pokud byste se chtěli po nějakém ohlédnout, zde je několik užitečných rad pro výběr toho správného.
 
Husqvarna nabízí křovinořezy, které jsou vyvinuty pro širokou škálu úkolů: sekání trávy, plevele, chrastí, keřů, stromů a dalších. Jsou také kompatibilní s celou řadou praktického příslušenství, jako je 4-zubý travní kotouč nebo pilový kotouč. Jednotlivé modely křovinořezů jsou vybaveny motory s různým výkonem; každý z nich je vyrobený na míru pro určitý úkol. Abyste se ujistili, že si pro své potřeby vyberete ten správný, doporučujeme, abyste si napřed odpověděli na následující otázky:
 
• Je vyžínání vegetace, kterou mám v úmyslu sekat, velmi náročná? Pokud ano, podívejte se po lesním křovinořezu s vysokým výkonem a vysokým krouticím momentem.
• Budu cestovat mezi různými místy, které potřebuji vyžínat? Pokud ano, podívejte se na modely s dělitelnou hřídelí. To vám usnadní naložit křovinořez do auta nebo dodávky.
• Budu pracovat po dlouhou dobu? Pokud ano, vyberte si profesionální model s dobrou ergonomií. Ujistěte se, že má také pohodlný popruh, který minimalizuje tlak na tělo. Kromě pohodlnější práce také napomáhá lepší ovladatelnosti křovinořezu.
• Budu v budoucnosti potřebovat víc než jenom funkci křovinořezu? Pokud ano, vyberte si model combi, ke kterému existuje kompatibilní příslušenství.
• Obraťte se na autorizovaného prodejce Husqvarna. Ten vám zaručí kompletní servis - od výběru správného modelu a příslušenství, až po servis a náhradní díly.

Zeptali jsme se Görana Gusthalina, produktového manažera firmy Husqvarna
 

Co bych měl udělat před koupí svého prvního křovinořezu?

„Začněte tím, že se zeptáte sám sebe, jaký druh práce bude tento nový stroj vykonávat. Ale také, jaké výzvy by ho mohly čekat v budoucnosti. Jakmile je toto jasné, máte obvykle možnost výběru z asi 2-3 různých modelů."
 

Jaký model byste doporučil pro uživatele, kteří si chtějí koupit svůj první křovinořez, a proč?

"Všechno záleží na druhu práce. Pro zájemce, kteří hledají snadno manipulovatelný stroj pro lehké zahradní vyžínání, bych doporučil model Husqvarna 122C. Pokud byste potřebovali univerzálnější výrobek, který můžete použít pro sekání, obdělávání půdy, stříhání živých plotů a foukání, tak byste si měli vybrat jeden z následujících modelů: 128LDX nebo 327LDX. Model 327LDX nabízí vyšší výkon. Pokud jde o náročnější uživatele, farmáře nebo profesionální lesníky, modely křovinořezů řady 300 a 500 pokrývají skoro všechny potřeby.“

<< ZpětP&L, spol. s r.o. - Husqvarna - netkatalog.czZahradní nářadí, nástroje, potřeby - netkatalog.cz
Husqvarna
Gardena
McCulloch
Seco - zahradní traktory