Aktualita

09. 01. 2013

Akumulátorové výrobky Husqvarna: 100% výkon, 0% benzinu

 

 
Přestože nářadí s bateriovým pohonem na trhu existuje, teprve nyní technologie dosáhla takové úrovně, aby mohla nést značku Husqvarna. Končí tak doba, kdy byl každý uživatel při práci s elektrickým nářadím omezen přívodním kabelem. Na místě nejsou ani starosti o správné namíchání palivové směsi či skladování benzinu. Přichází řada akumulátorových výrobků, jejichž výkon nepotřebuje jedinou kapku benzinu, přesto si s nimi užijete stoprocentní Husqvarnu.
 
 
 
  
Akumulátorové nářadí Husqvarna vychází z potřeb profesionálů, kteří k práci v městských a dalších, hustě obydlených oblastech, potřebují výkonné, ale současně tiché stroje. Vedle těchto požadovaných vlastností se nová řada vyznačuje velmi nízkými vibracemi a absencí přímých emisí. Podstatná je také nižší hmotnost a mnohem snazší používání, které je výsledkem propracované ergonomie, ovládání a minimální nutnosti údržby.
Husqvarna vyvinula systém umožňující výměnu baterií mezi různými druhy nářadí a vysoce efektivní, rychlé nabíjení. Proto tyto výrobky lze často používat.
Řada akumulátorového nářadí Husqvarna, ve které dochází k propojení všech výhod elektrického pohonu, výkonu spalovacích motorů a kvality legendární švédské značky, se sestává z motorových pil, křovinořezů a plotostřihů. Produkty jsou k dostání v síti autorizovaných prodejců Husqvarna.
 

Akumulátorová pila Husqvarna 436 Li

Akumulátorová pila Husqvarna 436 Li je navržena tak, aby zvládla jakýkoliv pracovní úkon kolem vašeho domu. Tři klíčová slova při jejím vývoji, který čerpal z dlouholetých zkušeností značky, byla jednoduchost, spolehlivost a výkon. Akumulátorový pohon tedy garantuje profesionální výkon s vynikajícím točivým momentem a plynulou regulací otáček, odpadá ale nutnost náročného startování a doplňování paliva. Výhodou je také provoz s minimálním hlukem, nízká úroveň vibrací a žádné emise. K životnímu prostředí ohleduplná absence přímých emisí má i další výhodu, pilu lze bez problémů používat v uzavřených prostorách.
Další prioritou pily je její ergonomie. Regulace výkonu je zcela intuitivní, a to i pro naprosté začátečníky, konstrukce pily podporuje přirozený pohyb a každému dává naprostou kontrolu nad každým úkonem. Pokud chcete s pilou pracovat, pouze stačí stisknout tlačítko. Velmi nízká hmotnost a přesné vyvážení pily zvyšují manévrovací schopnosti a současně snižují námahu při práci, která je tak maximálně efektivní.
Z důvodu vyšší bezpečnosti je každý uživatel informován o tom, zda je brzda řetězu aktivní či nikoliv. Husqvarna 436 Li je vybavena praktickou automatickou pojistkou, která pilu sama vypne, pokud se s ní delší dobu nepracuje. Tato funkce má význam z hlediska bezpečnosti i úspory energie, která zůstává zachována pouze pro práci. Výjimečná je také údržba pily, či spíše její absence. Díky akumulátorovému zdroji odpadá neustálé doplňování benzinu nebo motorového oleje. Lithium –iontová baterie nemá paměťový efekt a zaručuje dlouhou životnost. K napnutí řetězu nebo výměny lišty není potřeba používat žádné nářadí. Husqvarna 436 Li tak svými vlastnostmi zcela nově definuje celý segment akumulátorových pil.

Technické parametry:
Typ baterie: Li-Ion 36 V
Doba nabíjení na 80 % / 100 %: 25 / 35 minut
Hmotnost včetně baterie: 3,7 Kg
Hmotnost baterie: 1,2 kg
Doba provozu: 25 minut
Baterie 3 Ah
Lišta: 12"/30 cm
Řetěz: 3,8" 1,1 mm
Rychlost řetězu: 15 m/s

 


<< ZpětP&L, spol. s r.o. - Husqvarna - netkatalog.czZahradní nářadí, nástroje, potřeby - netkatalog.cz
Husqvarna
Gardena
McCulloch
Seco - zahradní traktory